FOTO/ Valencia-Arsenal, notat e lojtarëve. Shkëlqen Aubameyang

FOTO/ Valencia-Arsenal, notat e lojtarëve. Shkëlqen Aubameyang

23:14, 09/05/2019

Arsenali është finalisti i parë i Europa League, pasi u kualifikua në duelin e dyfishtë me Valencian, shkruan Syri.net

Londinezët pasi fituan takimin e parë me Valencian 3-1 në fushën e tyre, triumfuan edhe në Spanjë.

Në “Estadio de Mestalla”, skuadra e Unay Emery fitoi 4-2 dhe me rezultatin e përgjithshëm 7-3 janë anglezët që kualifikohen për në finalen e Baku.

Më poshtë mund të shihni notat e lojtarëve, ku Aubameyang i cili shënoi 3 gola, u vlerësua me 10.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco