Kaluan me përmbysje të çmendura, Liverpool-Totteham me 1 qershor luajnë finalen e madhe

Kaluan me përmbysje të çmendura, Liverpool-Totteham me 1 qershor luajnë finalen e madhe

07:10, 09/05/2019

Totteham dhe Liverpool do jenë dy finalistët e Uefa Champions League për këtë sezon. Të dyja ekipet u kualifikikuan me përmbysje të çmendura.

Totteham kishte humbur në shtëpi merezultatin 0-1 dhe arriti ta përmbysje në fund duke mposhtur Ajaxin 2-3 në Hollandë.

Një ditë më parë, Liverpooli arriti në finale pasi e eliminoi Barcelonën duke e mposhtur 4:0 në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Anfield, në një rikthim historik pasi e kishte humbur 3:0 ndeshjen e parë.

Tottenham dhe Liverpool do të luftojnë për kurorën evropiane në finalen e 1 qershorit në Wanda Metropolitano në Madrid.

Pritet që të dëmtuarit nga të dy skuadrat të rikthehen për finalen e madhe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco