Përforcohen zërat për një ‘divorc’, Zidane: Ja arsyeja e përjashtimit të Bales

Përforcohen zërat për një ‘divorc’, Zidane: Ja arsyeja e përjashtimit të Bales

10:55, 06/05/2019

Zinedine Zidane ka shpjeguar situatën e fundit me Gareth Balen.

Shumë persona mbeten të habitur kur morën vesh lajmin që trajneri francez i Real Madridit kishte lënë jashtë skuadrës anësorin uellsian për duelin ndaj Villarrealit.

“Mua më duhet ta zgjedh skuadrën dhe kjo është e gjitha”, tha shkurtimisht Zidane.

I pyetur nëse vendimi i tij ishte mesazh për largimin e Bales, Zidane u përgjigj: “JO, interpretojeni si të doni”.

“Ama mua më duhet ta zgjedh ekipin më të mirë dhe lojtarët që kalojnë formë të mirë fizike, ndaj veprova në atë mënyrë”, përfundoi ai.

Kujtojmë që Real Madrid fitoi me rezultatin 3-2 ndaj Villarrealit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco