Kuqezinjtë fitore për ‘jetë a vdekje’, ja formacionet: Milan - Bolonja

Kuqezinjtë fitore për ‘jetë a vdekje’, ja formacionet: Milan - Bolonja

10:43, 06/05/2019

Barazimi i Romës në fushën e Genoas i la edhe një mundësi Milanit për të shpresuar për një kualifikim të mundshëm drejt Champions Leagues.

Mundësitë janë shumë të pakta për t’i rrëmbyer Atalantës vendin e katërt në Serie A, por ditën e sotme kuqezinjtë e drejtuar nga Gattuso besojnë te mrekullia.

“Djalli” jo vetëm që duhet t’i fitojë takimet e mbetura, por duhet të shpresojë që Atalanta të humbë tri pikë në tri sfidat e saj të fundit.

Sot në orën 20:30 Milani pret në “San Siro” Bolonjën në sfidën e javës së 35-të në Serie A ku përveç fitores çdo rezultat tjetër është një dështim.

Ndërsa në krahun tjetër Bolonja në këtë takim kërkon të mos dalë pa pikë pasi ndodhet 5 pikë larg zonës së ftohrë.

Së fundmi “Sportmediaset” ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco