Ish-gjyqtari: Barcelonës iu mohua penallti kundër Liverpoolit

Ish-gjyqtari: Barcelonës iu mohua penallti kundër Liverpoolit

22:30, 01/05/2019

Barcelonës i është mohuar një penallti në fillim të ndeshjes së parë gjysmëfinale kundër Liverpoolit në Camp Nou, sipas ish-gjyqtarit spanjoll Juan Andujar Oliver.

Në një tentativë për ta ndalur Lionel Messin në zonë, qendërmbrojtësi Matip u duk se ia ndërroi me dorën drejtimin topit, por gjyqtari i ndeshjes nuk akordoi penallti madje ai nuk kërkoi as ndihmën e teknologjisë VAR.

Ish-gjyqtari Oliver, i cili tha për “Marca” se prekja e Matip ishte e qëllimshme dhe duhet të akordohej penallti.

“Ishte penallti sepse dora e Matip nuk ishte në pozitë natyrale, ishte prekje e qëllimshme”, tha Oliver.

Në gjysmëfinalen e parë katalanasit po fitojnë në shtëpi me rezultatin 1-0 me golin në minutën e 26’ nga Luis Suarez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco