Pas 8 vitesh mungesë, klubi i njohur italian rikthehet në Serie A

Pas 8 vitesh mungesë, klubi i njohur italian rikthehet në Serie A

21:02, 01/05/2019

Brescia është rikthyer në nivelin më të lartë të futbollit italian, Serie A.

Pas fitores 1-0 kundër Ascolit, “Le Rondinelle” janë kampionë të Seriesë B duke siguruar biletën e kualifikimit direkt në Serie A.

Hera e fundit që kjo skuadër ishte në këtë nivel ishte sezoni 2010/11 kur përfunduan në vendin e 19-të.

Lecce është skuadra e dytë që pritet t’i bashkohet Brescias, ndërsa një vend tjetër do të sigurohet në fazën Play-off.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco