VIDEO/ Ajaxi shënon gol në Londër, festë e ‘çmendur’ e tifozëve në Amsterdam

VIDEO/ Ajaxi shënon gol në Londër, festë e ‘çmendur’ e tifozëve në Amsterdam

12:57, 01/05/2019

Ajaxi fitoi mbrëmjen e djeshme gjysmëfinalen e parë të Champions League në transfertë me Tottenhamit.

Shumë tifozë të Ajaxit nuk patën mundësi të shkojnë në Londër për ta ndjekur ndeshjen në stadium, megjithatë ata e festuan golin e fitores me po aq pasion.

Sapo Donny van de Beek shënon në minutën e 15-të, tifozët holandezë shpërthejnë në festë të “çmendur”, të cilën mund ta shihni në videon e mëposhtme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco