Hazard drejt Borussias së Dortmundit, por ka një pengesë

Hazard drejt Borussias së Dortmundit, por ka një pengesë

12:11, 01/05/2019

Pas disa sezoneve shumë të mira te Borussia M’Gladbach, për Thorgan Hazard është momenti që të bëjë hapin e madh në karrierë dhe të luajë për trofe.

Vëllai i vogël i Eden, ka një kontratë deri në vitin 2020 dhe klubi është i detyruar ta shesë këtë verë që të përfitojë, teksa Dortmundi është ekipi më pranë belgut.

Pengesa mbetet në vlerësimin 40 milionë euro që i bën Max Eberl kartonit të lojtarit, që konsiderohet e tepërt, duke parë që Hazard mund të lirohet me parametër zero në vitin 2020.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco