FOTO/ Juventus në ndjekje të talenteve, afron 16-vjeçarin nga Argjentina

FOTO/ Juventus në ndjekje të talenteve, afron 16-vjeçarin nga Argjentina

11:33, 01/05/2019

Juventus shikon për emra të mëdhenj në merkaton e verës, por politika e klubit për të rinj të talentuar nuk ndryshon dhe emri i radhës që do t’i afrohet bardhezinjve është ai i Matias Soule.

16-vjeçari konsiderohet si një nga talentet e ardhshëm të futbollit argjentinas dhe ka refuzuar kontratën e parë si profesionist me Velez Sarsfield, më të cilët u shpall edhe kampion për të rinj.

Në fund të sezonit aktual, Soule pritet të firmosë për Juventusin për 5 sezone dhe fillimisht do të luajë me ekipin e të rinjve.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco