Barcelona-Liverpool, gjysëm finalja e dytë në Champions

Barcelona-Liverpool, gjysëm finalja e dytë në Champions

07:42, 01/05/2019

Sonte luhet gjysëm finalja e dytë, ku Barcelona pret në shtëpi Liverpool.

Barcelona vjen pas fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe me një mundësi të artë për të fituar edhe këtë vit tripletën. Valverde ka karikuar lojtarët duke i bërë me dije se Liverpool nuk është një kundërshtar si të tjerët.

Nga ana tjetër Liverpool vjen pas një fitoreje në kampionatin anglez. Është ende në luftë për titullin kampion në Angli por siç duket Manchester City është një hap më përpara, gjë e cila bën që synimi kryesore të jetë titulli i Europës.

Përballja do sjellë shumë emocione, pasi emra të ,mëdhenj përballen kundër njëri-tjetrit.

Ndeshja fillon në orën 21:00. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco