VIDEO/ Gabimi i VAR-it i heq skuadrës titullin kampion

VIDEO/ Gabimi i VAR-it i heq skuadrës titullin kampion

17:55, 22/04/2019

Sistemi i VAR-it nuk krijon polemika vetëm në Itali dhe në Ligën e Kampionëve, por tashmë gabon edhe në Brazil.

Në ndeshjen e kampionatit shetëror të Katarinens mes Çapekoenses dhe Avai-t, arbitri dhe VAR-i duket se kanë gabuar rëndë në kurriz të vendasve.

Në lotarinë e penalltive, që do të përcaktohej fituesi i finales dhe titullit kampion, arbitri nuk e ka quajtur një penallti të Çapekoenses.

Ky vendim është një skandal në Brazil, ku një gabim i tillë i ka kushtuar titullin një skuadre në ruletën e penalltive.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco