Lotito me tone të ashpra pas humbjes së Lazios, mund ta pësojë edhe Igli Tare

Lotito me tone të ashpra pas humbjes së Lazios, mund ta pësojë edhe Igli Tare

16:16, 22/04/2019

Presidentin e Lazios, Claudio Lotito, nuk mund ta qetësojë askush pas humbjes që pësoi skuadra e tij ndaj Chievos së vendit të fundit të Serie A.

Ai ka shkuar në qëndrën stërvitore dhe ka folur me tone shumë të ashpra ndaj të gjithëve.

Milinkovic-Savic, Luis Alberto dhe trajneri Simone Inzaghi ishin në qëndër të kritikave.

Nëse Lazio nuk kualifikohet në finalen e Kupës së Italisë dhe nëse nuk ia del për vendin e katërt, trajneri do të shkarkohet dhe në vendin e tij do të vijë Roberto De Zerbi, tekniku aktual i Sasuolos.

“SportMediaset” bën me dije se edhe stafi mjekësor është kritikuar rëndë për dëmtimet e shumta të lojtarëve.

Nuk mund të shpëtonte as Igli Tare, të cilit Lotito pritet t’i heqë shumë direktiva nga merkatoja dhe t’ia japë Angelo Peruzzit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco