I anuluan supergol, Xhemaili: Edhe arbitri u ndje keq…

I anuluan supergol, Xhemaili: Edhe arbitri u ndje keq…

12:18, 21/04/2019

Bolonja arriti një fitore të vyer ndaj Sampdorias ditën e djeshme duke mbajtur gjallë shpresat për një qëndrim në Seria A. 3-0 ishte rezultati i përgjithshëm i takimit, por Blerim Xhemailit iu anulua një supergol me VAR pasi topi kishte kaluar vijën fundore. Pas takimit mesfshoori është shprehur i zhgënjyer.

“Shënova një gol mjaft të bukur, për të cilin edhe arbitri u ndje keq që e anuloi. Të fitosh në një stadium të tejmbushur është emocion i madh. Kemi edhe 7 ndeshje por është e pabesueshme kjo që po bëjmë”, u shpreh Xhemaili. Më poshtë video e golit të anuluar:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco