Valverde e thotë troç: Ky është trajneri më i mirë në botë

Valverde e thotë troç: Ky është trajneri më i mirë në botë

20:54, 19/04/2019

Ernesto Valverde e ka cilësuar Pep Guardiolan si trajnerin më të mirë në botë, pavarësisht eliminimit të Manchester Cityt nga Champions League.

Ky eliminim i “qytetarëve” ka bërë që trajneri i tyre, Guardiola, të kritikohet për shkak se nuk justifikon shpenzimet e bëra në merkato.

“Guardiola është pa asnjë dyshim trajneri më i mirë në botë, pavarësisht eliminimit nga Liga e Kampionëve”, ka thënë Valverde në një konferencën për mediat.

Manchester City nuk ka arritur të prek gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve pasi është eliminuar nga rivalët anglezë të Tottenham Hotspur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco