Shokohen nga emri/ ‘Arbitri’ i sfidës Juventus – Ajax arrestohet për trafik droge

Shokohen nga emri/ ‘Arbitri’ i sfidës Juventus – Ajax arrestohet për trafik droge

19:13, 19/04/2019

Arbitrat kanë qenë në qendër të debatit të futbollit këtë javë, kryesisht për shkak të përdorimit të VAR-it në Ligën e Kampioneve.

Emri i Clement Turpin ka qenë në qendër të një historie mjaft serioze pasi një bandë e trafikimit të drogës vodhi identitetin e tij në për të lëvizur më lehtë lëndën narkotike.

Të gjithë janë befasuar në momentit e bërjes publik të lajmit, pasi Clement Turpin është gjyqtari francez që vendosi drejtuesi në gjysmëfinalen e Championsit mes Ajaxit dhe Juventusit në Torino.

Por në fakt nuk bëhet fjalë për Clement Turpin e vërtetë, por një person tjetër, që kishte përdorur identitetin e tij.  Një 34-vjeçar i quajtur Munir A, i kishte vjedhur identitetin gjyqtarit të famshëm francez, për të kaluar me lehtësi kontrollet policore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco