Sfida me Parmën, Gattuso konfirmon rikthimin e dy lojtarëve

Sfida me Parmën, Gattuso konfirmon rikthimin e dy lojtarëve

15:32, 19/04/2019

Milani do të luajë një ndeshje delikate ditën e nesërme përballë Parmës dhe tre pikët janë një domosdoshmëri e madhe për grupin e Gattusos.

Tekniku italian në konferencën për shtyp para mediave ka prekur një sërë temash, madje dhe polemikat për festimin e Kesisë dhe Bakajokos.

“Ndeshja me Parmën do të jetë e vështirë. Në ndeshjen e fazës së parë, nuk e meritonim të fitonim. Duhet të jemi shumë të saktë, sepse fusha e Parmës na ka shfaqur jo pak vështirësi. Paqueta nesër mund të luajë, edhe Romagnoli gjithashtu mund të jetë i gatshëm.

Kesi-Bakajoko? U fol shumë për ta. Në nivelin mental ata janë shumë të fortë dhe e kanë kaluar me veten e tyre këtë ngjarje”, tha tekniku i Milanit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco