Klubet holandeze bëjnë gjestin madhështor për të ndihmuar Ajaxin në Champions

Klubet holandeze bëjnë gjestin madhështor për të ndihmuar Ajaxin në Champions

13:07, 19/04/2019

Një shembull i garës së drejtë vjen nga Holanda. Ajaxi po përjeton një moment historik, duke u gjendur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, mirëpo ata po luftojnë edhe për titullin kampion me PSV-në.

Java e 33-të e kampionatit, e programuar për në datën 28 prill do të luhet në 15 maj.

Klubet kanë rënë dakord që ky takim të zhvillohet më vonë për shkak të pjesëmarrjes së Ajaxit në gjysmëfinale, pas skuadra e Ten Hag do të kishte vetëm 2 ditë kohë për të përgatitur takimin. 

Federata holandeze në një komunikatë zyrtare shkruan: “Arsyeja është e nevojshme, pasi me pjesëmarrjen e Ajaxit në Ligën e Kampionëve përfitojnë jo vetëm ata, por gjithë futbolli holandez”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco