FOTO e rrallë/ Fëmijët që dikur shoqëronin Buffon-Marchisio, dje eliminuan Juventusin

FOTO e rrallë/ Fëmijët që dikur shoqëronin Buffon-Marchisio, dje eliminuan Juventusin

19:44, 17/04/2019

Pas eliminimit të Juventusit nga Ajaxi në Champions League, së fundmi në rrjet po qarkullon një fotot me të vërtet e rrallë.

Në të kaluar Juventusi është përballur me Ajaksin në fazën e 1/32-ave në Ligën e Europës, në një ndeshje që fituan italianët.

Në fillim të ndeshjes kur skuadrat rreshtohen dhe dëgjohet himni, Buffon dhe Marchisio, kishin me vete dy fëmijë që më vonë do t’i njihte e gjithë Europa.

De Ligt dhe Onana, ishin ata dy fëmijë që përcollën dy legjendat e Juventusit na atë sfidë ku “Zonja” fitoi ndërsa për çudi të fatit dje eliminuan Juventusin nga Champions League.

Kjo foto është bërë “virale” në rrjetet sociale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco