Ja nota surprizë e Ronaldos pas eliminimit të Juventusit

Ja nota surprizë e Ronaldos pas eliminimit të Juventusit

23:12, 16/04/2019

Mund t'iu duket e pabesueshme, por Ajax ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve.

Skuadra e jashtëzakonshme holandeze ka arritur të mposhtë 2-1 Juventusin në Torino, ndërsa bardhezinjtë zhvilluan një lojë të dobët.

Pas ndeshjes “Whoscored”, ka publikuar vlerësimin e lojtarëve ku ajo që bie në sy është nota për Cristiano Ronaldon (7.3), shkruan SYRI.net.

Portugezi u shpall lojtari i dytë më i mirë për "Zonjën e Vjetër" pasi Pjanic ishte më i miri për vendasit.

Ndërsa lojtari më i vlerësuar i ndeshjes u shpall mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt (8.1) i cili shënoi edhe golin e fitores për holandezët.

Ja notat e gjithë lojtarëve:

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco