‘Lufta’ për Champions, Arsenal merr fitore të vështirë

‘Lufta’ për Champions, Arsenal merr fitore të vështirë

23:21, 15/04/2019

Arsenal ia ka marrë tri pikë të vuajtura përballë Watfordit.

“Topçinjtë” fituan me rezultatin 1-0, ndërsa golin e vetëm e shënoi Pierre Emerick Aubameynag (10’), shkruan SYRI.net.

Watford për më shumë se 80’ minuta luajti me një lojtar më pak në fushë, pasi Troy Deeney u ndëshkua me kartonin e kuq.

Pas javë së 34-të, Arsenal pozicionohet në vendin e katërt me 66 pikë po aq sa ka edhe Chelsea në të pestin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco