Ferguson zbulon kush skuadër do të fitojë titullin në Premier League

Ferguson zbulon kush skuadër do të fitojë titullin në Premier League

16:56, 15/04/2019

Gara për titullin e Premier Leagues mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt do të vijojë deri javën e fundit.

Por sipas ish-trajnerit të Manchester United, Sir Alex Ferguson është koha që Liverpooli të triumfojë këtë sezon.

Jonathan Walters tregon se ka dëgjuar Fergusonin duke thënë se United do ta mposht Cityn në ndeshjen e tyre që zhvillohet mesjavën e ardhshme.

“Liverpool do t'i japë fund urisë së tyre në garën për titullin kampion të Premier Leagues”, ka zbuluar Walter gjatë një prononcimi për “BBC 5 Live”.

Liverpooli është dy pikë para Manchester Cityt. “Reds” kanë edhe katër ndeshje të lehta në letër për t’i zhvilluar ndërsa Manchester City ku mes tyre edhe përballjet kundër Tottenhamit dhe Manchester United.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment