Solskjaer motivon Manchester United: Në Barcelonë të luajmë si në Paris

Solskjaer motivon Manchester United: Në Barcelonë të luajmë si në Paris

13:12, 15/04/2019

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, do të ketë punë të vështirë gjatë së martës.

Norvegjezit i duhet që ta përgatisë maksimalisht skuadrën e tij për ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do të jetë e vlefshme për raundin e dytë të fazës çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Përveç përgatitjeve taktike, trajneri i Manchester United e di se një rol të madh luan edhe motivimi i lojtarëve.

Megjithatë, Solskjaer ka thënë se skuadra nuk mund të kthehet në kohë dhe të shohë vitin 1999 për tu inspiruar, pasi sipas tij, ajo ishte diçka ndryshe.

“Jo, nuk do t’iu them asgjĂ« rreth saj, pasi ajo ishte kundĂ«r Bayern Munchen. Ishte finale dhe ishte ndryshe”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Solskjaer.

“Ne do tĂ« pĂ«rdorim ndeshjen kundĂ«r PSG-sĂ« dhe atĂ« kundĂ«r Juventusit. Ne kemi mposhtur disa nga skuadrat mĂ« tĂ« mira jashtĂ« shtĂ«pisĂ« dhe kemi luajtur kundĂ«r lojtarĂ«ve tĂ« mĂ«dhenj. Ajo qĂ« kemi bĂ«rĂ« kundĂ«r Paris Saint Germain duhet tĂ« na japĂ« vetĂ«besim, sepse eksperienca ishte e jashtĂ«zakonshme”, deklaron Solskjaer.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco