Gundogan nuk rinovon me Manchester Cityn, prapa ‘dere’ e presin tre klube tĂ« mĂ«dha

Gundogan nuk rinovon me Manchester Cityn, prapa ‘dere’ e presin tre klube tĂ« mĂ«dha

12:48, 15/04/2019

Ilkay Gundogan e ka marrë vendimin për të ardhmen, duke mos e rinovuar kontratën me Manchester Cityn, e cila skadon në vitin 2020.

Mesfushori gjerman tashmë mund të jetë zyrtarisht në merkato, duke nisur nga 1 qershori, teksa ishte Pep Guardiola që zbuloi vendimin e lojtarit për të mos negociuar një kontratë të re.

Një hap i tillë i lojtarit ka rritur shpresat e shumë klubeve që e dëshirojnë dhe mes tyre janë Interi, Atletico e Madridit apo Liverpooli.

Edhe pse do të ketë vetëm 1 vit kontratë, çmimi i kartonit të Gundogan është të paktën 40 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco