VIDEO/ ‘Fluturimi’ i pabesueshëm, Strakosha bën pritjen e vitit në minutën e 92-të

VIDEO/ ‘Fluturimi’ i pabesueshëm, Strakosha bën pritjen e vitit në minutën e 92-të

22:58, 13/04/2019

Strakosha bëri të pamundurën për të shpëtuar humbjen e skuadrës së tij përballë Milanit.

Vetëm penalltia në minutën e 79’ mposhti portierin shqiptar i cili tregoi një nivel të jashtëzakonshëm ku gjatë lojës neutralizoi disa herë gjuajtjet e kundërshtarëve.

Por vlen të theksojmë episodin në minutën e 91’ të takimit ku Suso lëshoi një “predhë” në hyrje të zonës ndërsa përgjigja e Strakoshës ishte fenomenale duke ‘fluturuar’ në trekëndëshin e portës.

Shikoni pritjen heroike të shqiptarit në minutat e fundit të ndeshjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment