E bujshme! Gjigandi anglez jep 40 milion euro për Strakoshën

E bujshme! Gjigandi anglez jep 40 milion euro për Strakoshën

14:19, 24/03/2019

Thomas Strakosha është një nga portierët më të mirë në Seria A. Edhe pse në një moshë shumë të re ai ka marrë vlerësimet maksimale  nga specialistët e futbollit në Itali.

Por e ardhmja e shqiptarit tek Lazio është vënë në pikëpyetje. Strakosha po kërkohet nga shumë klube të mëdha në botë.

Sipas asaj që raporton Il Messaggero gjigandi anglez Totteham është pranë nënshkrimit me Strakoshën. Ata i kanë ofruar 40 milion euro Lazios për portierin shqiptar, nje shumë goxha e konsiderueshme për një portier. Tottenham kërkon një zëvendësues të Lloris dhe Strakosha shikohet si alternativa e duhur.

Tani pritet edhe reagimi i Lazioz.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco