Thyen heshtjen, ja çfarë thotë De Biasi për shkarkimin e Panuccit

Thyen heshtjen, ja çfarë thotë De Biasi për shkarkimin e Panuccit

13:39, 24/03/2019

Pas një seri rezultatesh negative Cristian Panucci u shkarkua si trajner i Kombëtares Shqiptare.

Ish-trajneri i Kombëtares Giani De Biasi i cili arriti ta çonte Shqipërinë në Europian ka thyer heshtjen dhe ka folur për shkarkimin e Pannucit.

De Biasi në një intervistë të dhënë për TuttomercatoËeb është ndalur pak tek shkarkimi i Panuccit.

“Më vjen keq që Panucci përfundoi këtë aventurë tek Shqipëria, më shumë nuk di të them. Më vjen keq sepse un vijoj të jem një tifoz i Shqipërisë.

 E ardhmja ime? I kam thënë jo Venezias dhe Frosinones. Objektivi im është që sezonin e ardhshëm të jem në drejtimin e një klubi ose Kombëtarja, u shpreh De Biasi.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

niksgut!26/03/2019 08:02

Sehir, me mir te besh sehir se sa te shash more burr! pse shani, a nuk e ndjeni veten te fyer qe shani jo balleperballe por ne kushte paburrerije!

Sehiri24/03/2019 14:00

Zoti De Biasi, pervecse konfirmoi vehten si nje I suksesshem ne Shqiperi, rikonfirmoi qe eshte edhe legen!

Shto koment