Ja rezultatet e ditës së premte në eliminatoret e Euro 2020

Ja rezultatet e ditës së premte në eliminatoret e Euro 2020

23:50, 22/03/2019

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së premte në eliminatoret e Euro 2020.

Shqipëria humbi me rezultatin 2-0 në “Loro Boriçi” përballë Turqisë, gjithashtu befasues është fakti që kampionët në fuqi të Europës, Portugalia edhe pse luajti me Ronaldon barazoi pa gola ndaj Ukrainës.

Ndërkohë, në grupin e Shqipërisë, Franca kampione e botës fitoi në transfertë me rezultatin 4-1 përballë Moldavisë, shkruan SYRI.net.

Ajo që bie në sy është edhe fitorja 5-0 e Anglisë përballë Çekisë.

Ja të gjitha rezultate e ditës së sotme:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment