Trajneri i Turqisë: Pas golit të parë morëm situatën në kontroll, Shqipëria...

Trajneri i Turqisë: Pas golit të parë morëm situatën në kontroll, Shqipëria...

23:11, 22/03/2019

Trajneri i Turqisë, Senol Gunesh ka folur pas fitores ndaj Shqipërisë.

Në një intervistë për mikrofonin e “Supersportit”, Gunesh tha se skuadra e tij mori situatën në kontroll pasi shënuan golin e parë.

“Ekipi që e kërkoi më shumë fitoren ishim ne. Ishte një ndeshje e egër. Edhe Shqipëria kërkoi fitoren, por pasi shënuam golin, e morëm në kontroll lojën”, tha fillimisht ai.

E shihni Shqipërinë si një kundërshtar të fortë në grup?

Shqipëria ka lojtarë të mirë, dhe do jetë një kundërshtar i fortë. Ne e kontrolluam lojën, dhe morëm rezultatin pozitiv.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco