Po vjen fundi i Panuccit? Tifozët në ‘Loro Borici’ njëzëri: Vaffanc...

Po vjen fundi i Panuccit? Tifozët në ‘Loro Borici’ njëzëri: Vaffanc...

22:10, 22/03/2019

Turqia po kryeson 2-0 në “Loro Boriçi” përballë Shqipërisë në sfidën hapëse për eliminatoret e Euro 2020.

Në rast humbje ky rezultat pritet të sjellë edhe largimin e Christian Panuccit nga stoli kuqezi, shkruan SYRI.net.

Menjëherë pas golit në minutën e 58’ i gjithë stadiumi brohoriti disa herë “Vaffanculo Panucci... vaffanculo Panucci”.

Këtë lloj ofendimi tifozët në Itali e përdorin për kundërshtarin e urryer. Ndërsa në rastin e Panuccit tashmë pas rezultateve negative ai është shndërruar në një trajner të padëshiruar te përfaqësuesja kuqezi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco