VIDEO/ Courtois bën gafën e vitit në eliminatoret e Euro 2020

VIDEO/ Courtois bën gafën e vitit në eliminatoret e Euro 2020

22:30, 21/03/2019

Belgjika fitoi me rezultatin 3-1 ndaj Rusisë në ndeshjen e parë eliminatore për Kampionatin Europian 2020.

Vendasit kanë kaluar në  avantazh me Tielemans pas 15 minutash, por rusët kanë barazuar një minutë më vonë me Cheryshev, i cili ka përfituar nga një gabim i Cortuois.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco