Eriksen i shtangur pas ndeshjes: Ja çfarë do t’iu them anglezëve për Kosovën

Eriksen i shtangur pas ndeshjes: Ja çfarë do t’iu them anglezëve për Kosovën

21:40, 21/03/2019

Christian Eriksen është surprizuar nga Kosova.

“Ylli” i Danimarkës ka folur pas barazimit 2-2 në miqësoren ndaj Kosovës ku ka thënë se do ta paralajmërojë Anglinë se në Kosovë i pret një punë e vështirë.

“Kosova është një ekip shumë i vështirë për t’u mposhtur, do t’ju tregoj anglezeve që Kosova këtu është e rrezikshme dhe kualifikimi për Euro 2020 nuk do të jetë i lehtë”, tha Eriksen duke i thurrur elozhe përfaqësueses kosovare.

Lojtari i Tottenhamit realizoi golin e parë për miqtë nga pika e bardhë e penalltisë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco