ZYRTARE/ Shkarkohet trajneri i klubit nga Serie A, emërohet i riu

ZYRTARE/ Shkarkohet trajneri i klubit nga Serie A, emërohet i riu

16:42, 20/03/2019

5 muaj pas emërimit, klubi i Udineses ka shkarkuar trajnerin, Davide Nicolas.

Humbja 4-2 ndaj Napolit fundjavën e kaluar ka bërë që drejtuesit e klubit të Udineses të shkarkojnë nga detyra teknikun italian.

Trajneri i ri i Udineses do të jetë kroati Igor Tudor i cili rikthehet pas eksperiencës së shkurtër në fund të sezonit të kaluar, sërish me objektivin për të siguruar mbijetesën.

Tudor ka drejtuar sot seancën e parë stërvitore te “friulanët”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco