FOTO/ Largohet nga futbolli trajneri që zbuloi këtë formacion të mbushur me yje

FOTO/ Largohet nga futbolli trajneri që zbuloi këtë formacion të mbushur me yje

23:51, 15/03/2019

“Jam nĂ« pension dhe nuk dua tĂ« bĂ«j as rolin e trajnerit, as tĂ« drejtorit sportiv dhe as opinionistit televiziv. BashkĂ«shortja ime Truus, 22 vite mĂ« parĂ« la punĂ«n e saj, pĂ«r tĂ« mĂ« ndjekur mua pas, kur drejtoja nĂ« shtete tĂ« ndryshme. I pata premtuar se do tĂ« trajnoja deri nĂ« moshĂ«n 55-vjeçare, por tani jam 67 vjeç dhe bashkĂ«shortja ime meriton njĂ« jetĂ« me mua, pa futbollin”.

Me kĂ«to fjalĂ«, Luis Van Gaal njoftoi lamtumirĂ«n e tij nga futbolli, duke theksuar se tashmĂ« jo vetĂ«m qĂ« nuk do tĂ« drejtojĂ« mĂ« skuadra, por do t’i pĂ«rkushtohet familjes dhe sportin e tij tĂ« preferuar do ta ndjekĂ« vetĂ«m nga televizori.

PikĂ«risht nĂ« nderim tĂ« punĂ«s sĂ« zhvilluar nga Van Gaal si trajner, sajti i njohur “Transfermarket” ka dizenjuar edhe njĂ« 11-she futbollistĂ«sh, qĂ« i ka bĂ«rĂ« tĂ« debutojnĂ« pikĂ«risht trajneri holandez, kur ishin nĂ« moshĂ« fare tĂ« re.

Luis Van Gaal ka një karrierë mjaft të pasur si trajner, pasi ka drejtuar dy herë përfaqësuesen holandeze, dy herë Barcelonën, Ajaxin, AZ Alkmaarin, Bayernin e Mynihut dhe Manchester Unitedin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment