Abrashi titullar, Freiburgu barazon në transfertë

Abrashi titullar, Freiburgu barazon në transfertë

23:10, 15/03/2019

Borussia Monchengladbach nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në sfidën e luajtur në shtëpi përballë Freiburgut.

Vendasit e panë veten në disavantazh që në minutën e 10-të, kur Freiburgu shënoi me anë të Grifo, por baraspesha u rikthye vetëm 6 minuta më vonë, kur shënoi Plea.

MĂ« pas loja u zhvillua e qetĂ«, me dyluftime tĂ« shumta nĂ« mesin e fushĂ«s, por me shumĂ« pak raste pĂ«r t’u shĂ«nuar, çka bĂ«ri qĂ« rezultati tĂ« mbetet i pandryshuar.

Titullar pĂ«r Freiburgun ishte edhe mesfushori i KombĂ«tares shqiptare, Amir Abrashi, i cili u ndĂ«shkua edhe me karton tĂ« verdhĂ«, ndĂ«rsa pas kĂ«tij takimi, do tĂ« udhĂ«tojĂ« drejt TiranĂ«s, pĂ«r t’u vĂ«nĂ« nĂ«n urdhrat e Panuccit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment