Duka: Nëse nuk ka polici në stadium, aktet e dhunës do jenë prezente

Duka: Nëse nuk ka polici në stadium, aktet e dhunës do jenë prezente

22:34, 15/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është i ftuar mbrëmjen e sotme te emisioni “Zonë e Lirë”, ku ka folur për dhunën në stadiumet tona.

“Ngjarja që ndodhi në Kamzë ishte e pazakontë. Nëse nuk ka ligje dhe nëse nuk respektohen ato, dhunë mund të ndodhë në çdo vend. Nëse nuk ka polici në stadium, ngjarje të tilla ndodhin më kollaj. Nuk e di kush e bëri atë ligjin që të mos ketë polici në stadium, por besoj se nuk ishte i drejtë”, tha Duka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment