Atletico merr vendimin për Diego Simeonen pas eliminimit nga Juventusi në Champions

Atletico merr vendimin për Diego Simeonen pas eliminimit nga Juventusi në Champions

20:06, 15/03/2019

Diego Simeone është konfirmuar si trajner i Atletico Madrid pavarësisht eliminimit nga Liga e Kampioneve kundër Juventusit.

Lajmi u njoftua sot nga Miguel Angel Gil, drejtor dhe aksioner kryesor i klubit madrilen.

"Kam besim të plotë në projektin tonë me Simeonen,"tha Miguel Angel Gil në faqen zyrtare te klubit.

“Kam besim se do të jemi së bashku për tre vitet e ardhshme, siç kemi qenë deri më tani, dhe unë jam i sigurt se Diego do të qëndrojë tek Atletico Madrid", përfundoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment