ZYRTARE: Barcelona - Man United, ndryshon kalendari. Ndeshjen e parë do ta luajnë në...

ZYRTARE: Barcelona - Man United, ndryshon kalendari. Ndeshjen e parë do ta luajnë në...

14:42, 15/03/2019

Shorti i ditës së sotme ka përcaktuar çiftet çerekfinaliste në Champions League.

Përballja më e fortë është dueli ndërmjet Barcelonës dhe Manchester United, një provë e vërtetë për skuadrën e udhëhequr nga Leo Messi.

Një tjetër duel interesant do të jetë derbi britanik ndërmjet Tottenhamit dhe Manchester Cityt.

Ndeshja e parë mes Barcelonës dhe Manchester United ishte përcaktuar të luhej në “Camp Nou”, por do të luhet në “Old Trafford”.

Shkaku është i thjeshtë, pasi autoritet lokale të qytetit të Mançesterit, nuk mund të përballojnë dy sfidat e Cityt dhe United në të njëjtën ditë.

Një ndryshim i vogël ky në kalendarin e çerekfinaleve, që nuk ndikon kaq shumë tek këto skuadra.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment