Përcaktohen edhe gjysmëfinalet e mundshme në Champions League

Përcaktohen edhe gjysmëfinalet e mundshme në Champions League

12:30, 15/03/2019

Pas çifteve çerekfinaliste në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti duke përcaktuar skeletin për përballjet në gjysmëfinale dhe finale të Champions Leagues.

Barcelona ka “peshkuar” Manchester United, ku një ndër përballjet më të forta të kësaj faze, ndërsa interesante është dueli ndërmjet Juventusit dhe Ajaxit.

Fituesi i takimit Ajax – Juventus, në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e takimit tjetër, Tottenham Hotspur – Manchester City.

Në gjysmëfinalen tjetër, do të takohet fituesi i Barcelona – Manchester United me fituesin e takimit Liverpool – Porto.

Gjysmëfinalet do të zhvillohen me 30 dhe 1 maj ndërsa duelet e kthimit më 7 dhe 8 maj. Ndërsa më 1 qershor: Finalja – Wanda Metropolitano, Madrid 

Ja çiftet:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment