Nëse kualifikohet ndaj Man United, ja kundërshtari i Barçës në gjysmëfinale të Championsit

Nëse kualifikohet ndaj Man United, ja kundërshtari i Barçës në gjysmëfinale të Championsit

12:26, 15/03/2019

Barcelona ka “peshkuar” Manchester United, ku një ndër përballjet më të forta në çerekfinaleve të Champions League.

Pas çifteve çerekfinaliste në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti duke përcaktuar skeletin për përballjet në gjysmëfinale dhe finale të Champions Leagues.

Barcelona e Messit nëse kualifikohet në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e çiftit Liverpool/ Porto.

Gjysmëfinalet do të zhvillohen me 30 dhe 1 maj ndërsa duelet e kthimit më 7 dhe 8 maj.

Ja çiftet e mundshme gjysmëfinaliste:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment