VIDEO/ Reagim epik! Shikoni si ‘shpërthen’ stadiumi gjatë festës së Ronaldos

VIDEO/ Reagim epik! Shikoni si ‘shpërthen’ stadiumi gjatë festës së Ronaldos

11:16, 14/03/2019

Cristiano Ronaldo zhvilloi një ndër ndeshjet më të mira të karrierës duke kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Champions Leagues.

Me tri golat ndaj Atleticos, Ronaldo shkon në shifrën e 124 rrjetave në Champions League, duke kryesues i vetëm listën e golashënuesve.

Video-ja është bërë hit të rrjetet sociale pasi tregon reagimin epik të tifozëve të Juventusit në “Allianz Stadium”.

Gjatë dy golave të parë Ronaldo nuk festoi në mënyrën e tij, por gjatë golit të tretë i gjithë stadiumi shpërtheu duke brohoritur “Siiiiiiiiiiiii”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco