Pas 10 viteve, kjo gjë ndodh për herë të parë në Champions League!

Pas 10 viteve, kjo gjë ndodh për herë të parë në Champions League!

10:49, 14/03/2019

Për herë të parë që nga viti 2009, në çerekfinale të Champions Leagues do të jenë 4 skuadra nga Premier League.

Barcelona, Liverpool, Juventus, Manchester City, Manchester United, Porto, Tottenham Hotspur dhe Ajax, janë tetë skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale.

Kjo është hera e parë që nga viti 2009, që katër skuadra britanike kualifikohen në këtë fazë të rëndësishme.

Për herë të fundit këtë e kishin bërë Manchester United, Liverpool, Arsenal dhe Chelsea.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco