Maradona reagim të pabesueshme për Ronaldon: Jemi krenar për Messin, por Cristiano...

Maradona reagim të pabesueshme për Ronaldon: Jemi krenar për Messin, por Cristiano...

12:50, 13/03/2019

Pas “tripletës” së madhe të Cristiano Ronaldos i cili udhëhoqi eliminimin e Atléetico Madridit nga Liga e Kampionëve, duke siguruar përmbysjen 3-0 në favor të bardhezinjve.

Diego Maradona nuk kurseu elozhet për portugezin të cilin e krahasoi me yllin e Barcelonës, Leo Messi.

"Ka lojtarë, që janë “bekuar” me anë të shkopit magjik. E vërteta është se ne argjentinasit jemi krenarë për Messin, por Ronaldo është një “kafshë”. Ai ka fuqi të pastër dhe tani është magjistar. Tha se duheshin tre gola dhe i shënoi tre gola".

Juve i bashkohet Manchester City, Manchester United, Tottenham, Ajax dhe Porto, të cilat kanë siguruar kualifikimin në 8 klubet më të mira të Europës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment