Gol në minutën e 95, fitore dramatike e Romës, vendos Dzeko

Gol në minutën e 95, fitore dramatike e Romës, vendos Dzeko

22:32, 23/02/2019

Roma ka shënuar një fitore që ka rëndësi të madhe për luftën për top katërshen në Serie A.

Skuadra e udhëhequr nga Eusebio Di Francesco ka luajtuar baras 2:2 në ndeshjen kundër Frosinone.

Romakët e gjetën vetën në disavantazh qysh në minutën e 5’, kur Camillo Ciano shënoi për 1:0.

Përgjigja e romakëve ishte fenomenale, kur në minutën e 30’ dhe 31’ shënuan dy herë me anë të Edin Dzeko dhe Lorenzo Pellegrini.

Megjithatë, vendasit nuk u dorëzuan deri në fund, dhe kur po luhej minuta e 80’ arritën që të barazojnë me anë të Andrea Pinamonti.

Kur dukej se Roma do të bënte edhe një tjetër hap fals, në skenë doli përsëri sulmuesi nga Bosnja, Edin Dzeko, i cili në minutën e 93’ shënoi për 2:3.

Me këtë fitore, Roma ngjitet në kuotën e 45 pikëve, duke u barazuar me Milan që  janë në pozitën e katërt. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment