Piatek i ‘çmend’ të gjithë, arrin atë që s’e kishte bërë asnjë që nga viti 1998

Piatek i ‘çmend’ të gjithë, arrin atë që s’e kishte bërë asnjë që nga viti 1998

23:00, 22/02/2019

Krzysztof Piatek është i pandalshëm pasi arriti të shënojë edhe gjatë fitores 3-0 ndaj Empolit.

Polaku në histori të Milanit pasi ka shënuar shënoi golin e 7-të në gjashtë paraqitje me fanellën kuqezi.

Rrjeta ndaj Empolit ishte goli i katërt me radhë në katër ndeshjet e fundit që ai ka luajtur si titullar.

Para Krzysztof Piatek, lojtari i fundit që ka shënuar në katër ndeshjet e para si titullar me Milanin ka qenë Oliver Bierhoff (Shtator-Tetor 1998).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment