Statistikat/ Përfundon pjesa e parë Sevilla-Lazio, ja rezultati

Statistikat/ Përfundon pjesa e parë Sevilla-Lazio, ja rezultati

18:44, 20/02/2019

Sevilla ka arritur të fitojë pjesën e parë minimalisht 1-0 përballë Lazios në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16-ave të Europa Leagues.

Golin e vetëm e shënoi Wissam Ben Yedder me portën e boshatisur, pasi Strakosha u detyrua të grushtojë gjuajtjen e parë ndërsa tentativa e dytë përfundoi në rrjetë.

Kujtojmë që Sevilla është me një këmbë e kualifikuar në fazën tjetër të Europa Leagues, pasi edhe në “Olimpico” fitoi me rezultatin 1-0.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment