Shearer: Iu tregoj sulmuesin më të mirë të Premier Leagues

Shearer: Iu tregoj sulmuesin më të mirë të Premier Leagues

18:17, 20/02/2019

Legjenda e Newcastle United, Alan Shearer nuk ka kursyer elozhet për Kun Agueron i cili sipas tij është sulmuesi më i mirë që ka pasur ndonjëherë Premier League.

Sulmuesi argjentinas është i teti me gola në histori të Premier Leagues, duke realizuar 153 gola me fanellën e Manchester Cityt.

Mirëpo ai që e mban rekordin, Alan Shearer thotë se Aguero është sulmuesi më i mirë që ka pasur ndonjëherë elita e futbollit britanik.

“Aguero është sulmuesi më i mirë që ka pasur ndonjëherë Premier League”,  thotë Shearer.

“Ai ju garanton gola dhe ai ka golat më të mira për ndeshje në krahasim me Drogba dhe Henry”, ka shtuar golashënuesi më i mirë i historisë së Premierligës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment