Dani Alves nuk rinovon me PSG-në, dëshiron të ribashkohet me Guardiolën

Dani Alves nuk rinovon me PSG-në, dëshiron të ribashkohet me Guardiolën

15:50, 20/02/2019

Dani Alves do të jetë lojtar i lirë në fund të sezonit. PSG-ja po tenton ta bindë mbrojtësin brazilian që të qëndrojë në skuadër, por ai ka vendosur të largohet.

Alves kishte bërë me dije se ai dëshiron të ribashkohet me Pep Guardiolën te Manchester City, ndaj në verë mund të ndodhë ky transferim.

Braziliani do të nënshkruajë me skuadrën angleze, duke e refuzuar kështu kontratën e re nga parisienët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment