Man United kualifikohet në çerekfinale të FA Cup, Chelsea ‘zhytet’ në krizë

Man United kualifikohet në çerekfinale të FA Cup, Chelsea ‘zhytet’ në krizë

22:40, 18/02/2019

Ole Gunnar Solskjaer është kthyer tek fitorja pas humbjes që pësoi në Champions League kundër Paris Saint Germainit.

Manchester United fitoi në transfertë me rezultatin 2-0 përballë Chelseas në ndeshjen e vlefshme për 1/8-ave të FA Cup.

Një nga lojtarët më të mirë në këtë takim ishte padyshim francezi Paul Pogba, i cili asistoi dhe shënoi për skuadrën e tij që u kualifikua në çerekfinale të këtij kompeticion.

Ishte minuta e 31’ kur Ander Herrera që shënoi me kokë duke shfrytëzuar në maksimum pasimin e marrë nga Pogba.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, ishte vet Pogba ai i cili ndëshkoi londinezët për herë të dytë.

Manchester United kalon në fazën tjetër të garave në Kupën FA, kurse kriza vazhdon për Chelsean e Maurizio Sarrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment