VIDEO/ Ish-lojtari i Tiranës shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës

VIDEO/ Ish-lojtari i Tiranës shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës

22:13, 17/02/2019

Ish-mesfushori i Tiranës, Merveil Ndokyt, ka gjetur golin e parë me fanellën e Barcelonës.

20-vjeçari u transferua në formë huazimi nga skuadra e Getafes në merkaton e janarit, teksa i kanë mjaftuar vetëm 2 ndeshje për të lënë gjurmën e parë.

Merveil gjeti rrugën e rrjetës me ekipin B, në sfidën ndaj Olot, që përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1.

Një lajm pozitiv ky edhe për Tiranën. Klubi bardheblu disponon përqindje nga kartoni i mesfushorit dhe mund të përfitojë në rast se Barcelona vendos ta blejë përfundimisht 20-vjeçarin nga Getafe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment