Kjo është nota e jashtëzakonshme për Piatek, ja vlerësimi për Berishën dhe Gjimshitin

Kjo është nota e jashtëzakonshme për Piatek, ja vlerësimi për Berishën dhe Gjimshitin

23:11, 16/02/2019

Milan mori një fitore me “aromë” Championsi duke mposhtur 3-1 Atalantën e Etrit Berishës dhe Gjimshitit që luajtën 90 minuta por pa mundur të ndalin “furinë” e kuqe.

Piatek shkëlqeu për Milanin duke realizuar dy gola njëri prej të cilëve ishte me “klasin” alla Ibrahimovic, shkruan SYRI.net.

Pas ndeshjes “Whoscored” publikoi vlerësimin e lojtarëve ku Piatek u shpall lojtari më i mirë duke marrë notën (9.0)

Etrit Berisha që pësoi 3 gola u vlerësua me notën më të dobët (4.3), ndërsa Gjimshiti me (7.1).

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment